Wrzesień jest miesiącem, który już na zawsze będzie się w polskiej historii kojarzył tragicznie. 1 dnia tego miesiąca zostaliśmy zaatakowani przez Rzeszę Niemiecką, która rościła sobie pretensje do naszego terytorium i próbowała wespół ze Związkiem Sowieckim wymazać nasze Państwo z kart świata. Połączone siły niemiecko-sowieckie nie zdołały tego dokonać, gdyż Opatrzność Boża nad nami czuwała.Dzięki tej tragedii wrześniowe święta łatwiej nam, Polakom, przeżywać.
14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a dnia 15 września jest Święto Matki Bożej Bolesnej. Pod tytułem Matki Bożej Bolesnej powstał w roku 1233 zakon serwitów, czyli Sług N.M.P. Założony został we Florencji przez Siedmiu Świętych Założycieli. W tym samym 1233 roku urodził się święty Filip Benicjusz, jeden z największych świętych tego zakonu. Dzięki Niemu z kolei nawrócił się święty Peregryn, znany Patron od raka. Peregryn za młodu był zwolennikiem gibeliznizmu, czyli partii cesarskiej, nastawionym antypapiesko. Widząc pokorę i cierpliwość znieważanego przez siebie świętego Benicjusza nawrócił się i wstąpił do serwitów by czynić pokutę. Ser-witką była również święta Julianna Falconieri.
25 września obchodzimy święto błogosławionego Władysława z Gielniowa, Głównego Patrona Warszawy, Autora m.in. Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
„Immaculata Beatae Mariae Virginis Conceptio sit nobis salus et protectio” – Niech Niepokalane Poczęcie N.M.P. będzie dla nas zbawieniem i ochroną! To zawołanie Marianów powinno być naszym hasłem narodowym.
Święty Michale Archaniele broń nas w walce!
ks. Rafał Trytek z : Głos kapłański Biuletyn Ś. Marii Goretti wrzesień, 2023

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *